W razie konieczności przewiezienia materiałów w postaci sypkiej, płynnej lub też w postaci kawałków, transport wywrotką zdaje się być najlepszą i najwygodniejszą opcją. Tego rodzaju transport umożliwia przewiezienie różnorodnych materiałów w dużej ilości i bez konieczności korzystania z dodatkowych pojazdów czy też narażania na zniszczenie bagażników prywatnych samochodów. Co warto wiedzieć na temat wywrotek i ich użytkowania?
Jak zbudowana jest wywrotka?
Wywrotki to najczęściej samochody ciężarowe, które zostały wyposażone w skrzynię ładunkową przechylaną na bok lub do tyłu, co sprawia, że samoczynny rozładunek jest możliwy. Specjalnie zaprojektowane zawiasy pozwalają na wygodne otwieranie i przechylanie skrzyni tak, aby mieć łatwy dostęp do przewożonego towaru.
Jakie są rodzaje wywrotek?
Wywrotki dzieli się na kategorie ze względu na rodzaj oraz ilość przewożonego towaru. Przed wyborem odpowiedniej wywrotki należy wziąć pod uwagę parametry samochodu oraz ilość materiałów, które mają znaleźć się w skrzyni ładunkowej. Wywrotki ciężkie zakładają przewożenie towaru o masie od 26 do 32 ton, półciężkie od 18 do 26 ton, lekkie od 6,5 do 18 ton, a ultralekkie od 3,5 do 6,5 tony. Nie są to jednak wszystkie parametry wywrotek. Osoba, która potrzebuje skorzystania z tego rodzaju pojazdu, powinna zastanowić się również nad innymi czynnikami. Do najczęściej używanych wywrotek należy trójstronna, która doskonale sprawdza się w takich przypadkach jak transport ziemii, gdzie można otworzyć zarówno tylną, jak i boczne ściany. O wiele rzadziej korzysta się z wywrotek dwustronnych, w których otwiera się tylko boczne ściany. Zaś najrzadziej wybieraną opcją jest wywrotka jednostronna, w której otworzyć można wyłącznie tylną ścianę.
Kiedy warto wynająć wywrotkę?
Naturalnie, wynajmowanie wywrotki dyktowane jest doraźnymi potrzebami na placach budowy i często nie sposób dokładnie przewidzieć, kiedy dokładnie będzie ona konieczna. Jeśli jednak można na to wpłynąć, warto pamiętać o tym, że w okresie wiosennym rozpoczyna się sezon budowlany, a wówczas ceny takich usług szybują w górę. Również w tym okresie można zdarzyć się tak, że czas oczekiwania na usługę znacznie się wydłuży i konieczne będzie uwzględnienie opóźnienia wszelkich robót. W związku z tym zaleca się, aby tego rodzaje prace planować z dużym wyprzedzeniem, aby całość prac na placu budowy odbywała się zgodnie z harmonogramem.
Jak zamówić wywrotkę?
Podstawą jest wybór odpowiedniego przewoźnika, którego usługi są odpowiednie dla budżetu i który ma wolny termin akurat wtedy, kiedy będzie potrzebny. Jeśli są Państwo zainteresowani wynajmem wywrotki w naszej firmie zachęcamy do sprawdzenia oferty: https://bojantransport.pl/wywrotki-warszawa/ . Podczas zamawiania wywrotki konieczne jest poinformowanie przewoźnika o rodzaju materiału, jaki będzie nią przewożony. Kwestia ta jest niezwykle istotna, ponieważ zazwyczaj trzeba przygotować pojazd do indywidualnych potrzeb klienta, a niektóre materiały wymagają dodatkowego zabezpieczenia w postaci plandeki.