Rozbiórki i wyburzenia Warszawa

Nasze doświadczenie i posiadany sprzęt pozwalają przeprowadzić najbardziej wymagające rozbiórki i wyburzenia. Dysponujemy koparkami z możliwością montażu nożyc wyburzeniowych i młotów, skutecznie radzących sobie z kruszeniem betonu, również tego gęsto zbrojonego. Przeprowadzamy rozbiórki domów, kamienic, hal magazynowych i fabrycznych, kominów, a także wszelkich innych obiektów inżynierskich. Naszym klientom zapewniamy kompleksowe zaprojektowanie prac, włącznie z uzyskaniem niezbędnych zgód – np. na zajęcie pasa drogowego. Zapewniamy również właściwe oznakowanie i zabezpieczenie miejsca wykonywanych prac, a także późniejsze uprzątnięcie terenu wraz z wywozem pozostałości.

W jakich pracach pomaga nasz sprzęt?

rozbiórki bojan

Rozbiórki

Rozbiórki budynków i budowli wykonywane metodami ręcznymi i mechanicznymi, połączone z możliwością odzyskania surowców wtórnych – szczególnie stali. Przeprowadzamy rozbiórki w miejscach łatwo i trudno dostępnych, każdorazowo przeprowadzając szczegółową wizję lokalną i ocenę stanu technicznego obiektu.

wyburzenia w warszawie

Wyburzenia

Wyburzenia realizowane są metodami mechanicznymi, a w uzasadnionych przypadkach również przy pomoc materiałów wybuchowych. Zawsze wykonujemy je z zachowaniem najwyższych wymogów bezpieczeństwa, sprawnie i bez ryzyka dla otoczenia. Solidność i jakość wykonanych prac to nasza wizytówka.

Dlaczego warto nam powierzyć rozbiórki i wyburzenia?

Przy tak wymagających pracach, jakimi są rozbiórki i wyburzenia, nie ma miejsce na kompromisy lub „uczenie się”. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach. Dysponujemy również najwyższej jakości sprzętem budowlanym z wymiennymi akcesoriami, a nasi pracownicy brali udział w dziesiątkach tego typu zleceń. Jest to gwarancją sprawnego, a przede wszystkim bezpiecznego ich wykonania w zaplanowanym czasie.

bojan transport rozbiórki

Co nas wyróżnia?

R

Bezpieczeństwo

Priorytetem podczas prac rozbiórkowych i wyburzeniowych jest bezpieczeństwo naszych pracowników i otoczenia. W tym celu stosujemy bardzo rygorystyczne procedury zabezpieczenia terenu oraz pracy.

b

Pozwolenia

Rozbiórki i wyburzenia mogą wymagać uzgodnień – np. z gazownią celem odcięcia zasilania lub wydania zgody na zajęcie pasa drogowego. Pomagamy zorganizować rozbiórkę do strony formalno-prawnej.

Pozostałości

Pozostałości po rozbiórkach możemy na życzenie klienta odpłatnie zagospodarować. Dotyczy to gruzu, pozostałości drewnianych, stalowych, szkła itp. Na ich wywóz wystawiamy stosowne dokumenty o utylizacji.

Ubezpieczenie

Wszystkie prace rozbiórkowe i wyburzeniowe są przez nas ubezpieczeniowe. W razie uszkodzenia sąsiadującego mienia, np. stłuczeniu szyb, koszt naprawy uszkodzeń pokrywa nasza polisa ubezpieczenia cywilnego.

Demontaż budynku zawsze związany jest nie tylko z samym wyburzeniem ale także z wywózką gruzu. Dlatego też należy uwzględnić tę czynność w kosztorysie rozbiórki. Jak więc oszacować właściwe koszty rozbiórki budynku? Z niniejszego artykułu dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Czym jest wyburzanie a czym rozbiórka?

Decydując się na rozbiórkę budynku należy wziąć pod uwagę fakt iż przynajmniej jakąś jego część możemy ponownie wykorzystać. Chodzi głównie o materiały z których był zbudowany lub też jego poszczególne fragmenty. Natomiast w przypadku wyburzenia zasada jest tylko jedna – całkowita likwidacja. W większości sytuacji obu tych definicji używa się naprzemiennie, gdyż nie każdy zdaje sobie sprawę z różnicy pomiędzy nimi.

Metody rozbiórki

Podczas rozbiórki budynku można zastosować zarówno metodę ręczną, jak i maszynową. Ta pierwsza metoda lepiej sprawdzi się wówczas gdy zależy nam na odzyskaniu konkretnych elementów budynku do potrzeb ponownego ich użycia. Dość często firmy rozbiórkowe w zamian za swoją usługę nie oczekują pieniędzy, a właśnie materiały z rozbiórki. Jedynym przeciwwskazaniem do rozbiórki ręcznej jest fakt iż nie każdą budowlę da się rozebrać np. ze względu na zbyt trwały i wytrzymały materiał z którego jest zbudowana. Sytuacja taka ma miejsce najczęściej w przypadku rozbiórki domów murowanych, gdzie z pomocą muszą przyjść sprzęty ciężkie takie jak młoty wyburzeniowe a nierzadko koparki lub spychacze.

W czym kryją się koszty rozbiórki budynku?

Koszt rozbiórki Warszawa składa się przede wszystkim z sumy innych, podrzędnych kosztów. Koszty te to suma nie tylko samych prac wyburzeniowych. Należy także zwrócic uwagę na wywózkę gruzu. Dodatkową opłatę muszą uiścić osoby prowadzące działalność gospodarczą lub działalność rolniczą. Chodzi o opłatę za korzystanie ze środowiska.

Koszty rozbiórki budynku uzależnione są od kilku podstawowych czynników do których należą:

 • kubatura, czyli objętość rozbieranego budynku
 • rodzaj konstrukcji budynku
 • stopień skomplikowania rozbiórki
 • ilość materiału pozostałego po rozbiórce
 • dystans jaki muszą pokonać samochody aby wywieźć gruz.

Kto wywozi gruz?

Tematem wywozu pozostałości porozbiórkowych najczęściej zajmuje się firma rozbiórkowa. Firma ta dzięki specjalnie skonstruowanej umowie jasno określa całkowity koszt rozbiórki z uwzględnieniem wywozu gruzu. Koszt tej czynności w największym stopniu uzależniony jest od odległości z miejsca rozbiórki do miejsca składowania materiałów porozbiórkowych. Jeśli zaś zdecydujemy się na samodzielny wywóz gruzu za pomocą podstawionych kontenerów.

 • Jakie rodzaje obiektów obejmują Wasze usługi rozbiórek i wyburzeń?

  Specjalizujemy się w rozbiórkach i wyburzeniach różnego rodzaju obiektów, w tym domów, kamienic, hal magazynowych, fabrycznych, kominów i innych konstrukcji inżynierskich. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi i doświadczeniu, jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wymagającym projektom.

 • Jakim sprzętem dysponujecie do realizacji rozbiórek i wyburzeń?

  Do realizacji rozbiórek i wyburzeń używamy koparek z nożycami wyburzeniowymi i młotami, które skutecznie radzą sobie z kruszeniem betonu, nawet tego gęsto zbrojonego. Nasz sprzęt jest przystosowany do pracy w różnych warunkach, zapewniając efektywność i bezpieczeństwo.

 • Jakie są Wasze procedury bezpieczeństwa podczas rozbiórek i wyburzeń?

  Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem podczas wszystkich prac rozbiórkowych i wyburzeniowych. Stosujemy rygorystyczne procedury zabezpieczenia miejsca pracy, zarówno dla naszych pracowników, jak i otoczenia. Zapewniamy również właściwe oznakowanie i zabezpieczenie terenu prac.

 • Czy oferujecie pomoc w uzyskaniu niezbędnych zgód na rozbiórkę i wyburzenie?

  Tak, pomagamy naszym klientom w uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód, w tym na zajęcie pasa drogowego, czy uzgodnień z lokalnymi władzami. Nasze usługi obejmują kompleksowe zaprojektowanie prac oraz wsparcie formalno-prawne.

 • W jaki sposób zajmujecie się pozostałościami po rozbiórkach?

  Zajmujemy się kompleksowym uprzątnięciem terenu po rozbiórkach, włącznie z wywozem pozostałości. Oferujemy usługi zagospodarowania gruzu, drewna, stali, szkła itp. i zapewniamy stosowne dokumenty o utylizacji.

 • Jak oszacować koszty rozbiórki budynku w Warszawie?

  Koszty rozbiórki budynku w Warszawie zależą od wielu czynników, w tym kubatury budynku, rodzaju konstrukcji, stopnia skomplikowania rozbiórki, ilości materiału pozostałego po rozbiórce oraz dystansu do miejsca składowania gruzu. Nasza firma oferuje jasne i szczegółowe kosztorysy, uwzględniające wszystkie te aspekty.