Piasek sortowany Warszawa

Piasek to jedno z najpopularniejszych kruszyw budowlanych, a jednocześnie kruszywo o najmniejszej frakcji. Według naukowej nomenklatury, piasek jest luźną skałą osadową, na którą składają się ziarna mineralne kwarcu nie związane ze sobą spoiwem. Dzięki temu piasek jest sypki. Pojedyncze ziarna mają wielkość od 0,05 do 2 mm – zależnie od rodzaju piasku. Piasek jest powszechnie wykorzystywanym kruszywem – w budownictwie, drogownictwie, układaniu bruku, ogrodnictwie oraz wielu innych dziedzinach życia. Bez piasku trudno sobie wyobrazić budowę domu, remont mieszkania czy zakładanie ogrodu i wykonywanie drenażu. Dobrej jakości piasek pozwala nie tylko przyspieszyć prace budowlane, ale przede wszystkim odpowiada za wysoką jakość i wytrzymałość uzyskanego materiału – betonu, wylewek, tynków itp.

Gdzie kupować piasek w Warszawie? 

Piasek kupuje się na składach budowlanych oraz w firmach transportowych, takich jak nasza. Zajmujemy się sprzedażą kruszyw budowlanych, zapewniając jednocześnie ich transport pod wskazany adres. Dla Państwa oznacza to przede wszystkim wygodę, oszczędność czasu i oszczędność pieniędzy. Jak to działa?

Z

Wygodne zakupy

W naszej firmie piasek można zamówić osobiście lub telefonicznie, kontaktując się z działem obsługi klienta. Wystarczy do nas zadzwonić i powiedzieć ile piasku Państwo potrzebują oraz jakiego rodzaju. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki rodzaj piasku zamówić, nasi pracownicy pomogą dokonać wyboru. Wystarczy powiedzieć do jakiego rodzaju prac ma być wykorzystany. W budownictwie najczęściej stosuje się tzw. piasek ostry, w którym krawędzie ziarenek są zakończone „na ostro”, co ułatwia klinowanie w gotowej mieszance, zapewniając lepsze wiązanie.

Oszczędność czasu

W jednym miejscu można zamówić piasek oraz jego transport. W odróżnieniu od wielu innych firm, sprzedajemy piasek wraz z opcjonalną usługą transportową. Jeśli nie dysponują Państwo własnym środkiem transportu – samochodem dostawczym, ciężarowym lub przyczepką, zakupiony u nas piasek sami dowieziemy pod wskazany adres. Posiadamy duży wybór samochodów dostawczych o różnej ładowności, dzięki czemu w najkorzystniejszej cenie możemy dowieźć tak duże ilości piasku, jak i zrealizować niewielkie zamówienia. Dzięki nam nie trzeba zamawiać transportu zewnętrznego.

Oszczędność pieniędzy

Znacznie taniej jest zamówić w jednym miejscu piasek Warszawa wraz z transportem, niż rozdzielać to na dwa różne zamówienia składane w różnych firmach. Zakupy piasku w naszej firmie to również duże udogodnienie logistyczne – od razu ustalamy termin transportu, co ułatwia planowanie prac na budowie, zapewniając ich ciągłość. Współpracujemy zarówno z firmami budowlanymi, remontowymi, deweloperami, inwestorami indywidualnymi, a także urzędami, szkołami itp. Naszym klientom zawsze staramy się zapewnić najkorzystniejsze warunki handlowe, wraz z profesjonalną obsługą i fachowym doradztwem.

Komu i do czego jest potrzebny piasek Warszawa?

Zastosowań dla piasku jest tak wiele, że sporo osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Poniżej prezentujemy zaledwie niewielki wycinek z wszystkich prac, w których piasek jest niezbędny.

Prace budowlane i remontowe

Beton, zaprawy murarskie, tynkarskie, wylewki, kleje – aby wykonać szereg prac na budowie czy wykończeniu wnętrz, potrzebny jest piasek. Bez niego trudno sobie wyobrazić murowanie ścian, tynkowanie czy wylewanie fundamentów.

Roboty drenarskie

Wykonanie drenażu opaskowego wokół budynku wymaga zastosowania wielu rodzajów kruszyw, w tym również piasku. Stanowić on będzie warstwę filtracyjną, a jednocześnie zabezpiecza rury drenarskie przed zniszczeniem.

Roboty brukarskie

Ładny podjazd, chodniki, alejki czy taras – aby powstały te inwestycje również niezbędny jest piasek. Wykorzystać go można jako warstwę na której układa się bruk lub jako kruszywo do betonu, na którym osadzimy obrzeża.

Piasek Warszawa do piaskownic

Piaskownice w przedszkolach, szkołach czy na osiedlach wymagają regularnej wymiany piasku na nowy. W tym celu zapewniamy wysokiej jakości piasek przesiewany, idealnie nadający się do zabaw w piaskownicach.

Piasek do posypywania dróg i chodników

Zimą piasek jest niezastąpiony do zapewnienia bezpiecznego poruszania się po oblodzonych chodnikach, drogach czy schodach. W odróżnieniu od soli jest przyjazny dla środowiska i nawierzchni.

Piasek do celów rekreacyjnych

Latem w wielu miastach pojawiają się sztuczne plaże, tworząc przyjemne miejsce do wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Gdyby nie piasek, nie mogłyby powstać. Piasek na takie cele znajdą Państwo także u nas.